Eduscience

Blog poświęcony szeroko pojętej geologii, geologach i geoszaleńcach.
Autorem bloga jest geolog, paleobiolog pracujący w Muzeum Geologicznym ING PAN w Krakowie.

Ciekawostki, wiadomości i konkursy można znaleźć również na muzealnym
fanpage'u na Facebooku:

http://www.facebook.com/muzeumgeologiczneingpan

Żądni nauki, czy ciekawscy?

W tym miesiącu odbyły się dwie całkiem duże imprezy naukowe i popularyzatorskie, w których brałem udział. Co mogę o nich powiedzieć?

Czy nauka może być rozrywką?

Już bardzo niedługo, bo 9 maja w Warszawie, przy Stadionie Narodowym odbędzie się kolejny Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. To już XIX edycja! Czy warto tam zaglądnąć?

"Odkryto życie na Marsie!"

Takie hasło wiele osób chciałoby usłyszeć, albo przynajmniej wiele liczy na to, że wkrótce usłyszy. Skąd bierze się takie chciejstwo? I właściwie co by się stało, gdybyśmy odkryli tam ślady życia?

Czy geolodzy mają problem z kreacjonistami?

Jakiś czas temu udzielałem wywiadu w „Antyradiu” na temat pracy geologów i przygotowywanej przez geologów „Nocy Naukowców” w Krakowie. W pewnym momencie padło pytanie, czy jako geolodzy mamy problemy z kreacjonistami?

Wrażenia z wycieczek

Tak się akurat składa, że moje Muzeum jest odwiedzane przez klasy w ramach projektu EDUSCIENCE i oczywiście nie tylko. Chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami :)

Gorące pytanie

Nie wiem do końca dlaczego, czy to przez mrozy, czy to przez zimową aurę, ale podczas ostatnich spotkań z różnymi osobami spotykam się z jednym wspólnym dla nich pytaniem...