Czy wiecie, że w Polsce występuje jeden rodzimy gatunek żółwia – żółw błotny? „Nasz” żółw Emys orbicularis (L) to jeden z najbardziej zagrożonych gatunków polskiej fauny. Jest wpisany do Polskiej i Europejskiej Czerwonej Księgi Zwierząt jako…
Bezzałogowe systemy lotnicze to jedna z dynamiczniej rozwijających się gałęzi techniki w wielu krajach. Są one niezwykle użyteczne dla naukowców zajmujących się badaniem zjawisk z zastosowaniem technik teledetekcyjnych.
W Polskiej Akademii Nauk trwa jeszcze konferencja prasowa na temat poszukiwania fal grawitacyjnych. Polski zespół naukowców POLGRAW przedstawia na niej najnowsze informacje dotyczące badań fal grawitacyjnych. W tym samym czasie odbywają się…
Powoli nadchodzą Święta Bożego Narodzenia – na sklepowych półkach pojawiają się ozdoby choinkowe, kartki świąteczne i propozycje prezentów pod choinkę. Jeszcze chwila i większość z nas zostanie wciągnięta w wir domowych porządków i pieczenia…
W Obserwatorium Astrogeodynamicznym w Borowcu pojawił się długo wyczekiwany nowy laser, który pozwoli naukowcom po czteroletniej przerwie wrócić do laserowych pomiarów odległości do satelitów.
Patrząc na kwiat, najczęściej myślimy o nim w kategoriach wonnej ozdoby. Raczej niewiele osób zastanawia się wtedy, w jakim sosie smakowałby najlepiej.
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że bodaj najczęściej serwowany dodatek obiadowy – ziemniaki – może być trujący. Pożywne bulwy, jeśli są nieodpowiednio przechowywane, mogą spowodować u ludzi poważne zatrucia, a w skrajnych przypadkach nawet…
Każdy z nas kiedyś padł ofiarą większego lub mniejszego oszustwa. Niewinny żart primaaprilisowy to niewyrządzająca krzywdy zabawa, w celu osiągnięcia różnych korzyści zarówno ludzie, jak i zwierzęta dopuszczają się jednak kłamstw i oszustw,…