Eduscience

W Stacji zapachniało świętami

Witold Kaszkin

Do świąt zostało jeszcze kilkanaście dni, ale u nas już po pierwszych świątecznych życzeniach.

1.12. w Stacji mieliśmy bardzo miły dzień - przylecieli do nas goście. Wśród nich był pastor z Longyearbyen, ksiądz Marek z Tromso, a także pracownicy Biura Gubernatora i inni goście. Na pokładzie helikoptera Super Puma, znalazły się także skrzynki z bananami, pomidorami i cytrynami, a także wszelka poczta nadana do nas przez rodziny i przyjaciół. A było tego całkiem sporo, bo w końcu to ostatnia okazja aby przysłać nam świąteczne podarunki.

Najpierw przybyli zwiedzali Stację, a następnie udaliśmy się na Przylądek Wilczka, gdzie odbyła się msza. W tej niebywałej scenerii, przy dość silnym wietrze, każdy z nas mógł przez chwilę oddać się zadumie, wysłuchać kazania, przyjąć komunię.

Następnie wróciliśmy do Stacji, gdzie odbył się poczęstunek, a także mała wymiana podarunków. Później czas mijał na rozmowach, śpiewaniu kolęd (po polsku, norwesku i angielsku). I jak to zwykle bywa – miło spędzony czas szybko dobiegł końca. Pożegnaliśmy gości około godziny piętnastej. Następna wizyta pewnie przed kolejnymi świętami.

Pożegnawszy gości wróciliśmy do Stacji i przez długi czas wszyscy z zapałem otwierali swoje paczki. Ależ to było przyjemne!

 

Dodaj komentarz

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej