Eduscience

Eduscience

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk użytkuje statek badawczy s/y Oceania. Badania prowadzone z pokładu Oceanii koncentrują się na obszarach: Morza Bałtyckiego oraz europejskich mórz arktycznych.

Statek jest wyposażony w nowoczesne urządzenia pomiarowe z zakresu badania toni morskiej jak i pomiarów atmosferycznych. Zatrudnieni w projekcie naukowcy Instytutu Oceanologii chętnie dzielą się z uczniami swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas rejsów badawczych "Oceanią". Podczas lekcji on-line a także w czasie wizyt w Instytucie nasi dydaktycy przybliżą uczniom biorącym udział w projekcie następujące zagadnienia:

  • Zjawiska fizyczne w strefie brzegowej - zjawiska takie jak: bryza, tsunami.
  • Wybrane składniki wody morskiej i ich znaczenie - wszystko, co wiąże się z zasoleniem, biogenami i węglem.
  • Zobaczyć dno morza - w jaki sposób naukowcy odkrywają tajemnice dna morskiego?

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej