Eduscience

Eduscience

Witamy serdecznie po wakacjach. Mamy nadzieję, że powrót do szkoły będzie dla Państwa okazją do powrotu do Projektu EDUSCIENCE i dalszego korzystania z naszej platformy i innych elementów projektu. A dla nowych nauczycieli będzie szansą na rozpoczęcie swej przygody z EDUSCIENCE, do czego serdecznie zachęcamy.

Wiele szkół pyta, czy w nowym roku szkolnym można uczestniczyć w projekcie EDUSCIENCE. Informujemy, że projekt już się oficjalnie zakończył, ale wszystkie jego produkty są i będą bezpłatnie dostępne.

Szkoły mogą bez ograniczeń korzystać z platformy (www.platforma.eduscience.pl). Nowe szkoły i nauczyciele mogą się rejestrować. Na portalu również będziemy publikować kolejne ciekawostki ze świata nauki oraz zaproszenia na różnego typu wydarzenia edukacyjne.

Ponadto w nowym roku przygotowaliśmy dla Państwa kolejne terminy wycieczek do obserwatoriów i instytutów PAN. Nowe terminy dostępne są w zakładce wycieczki w Harmonogramie. Od czwartku 3.09.15 r. przyjmujemy zapisy na wizyty we wrześniu i październiku. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie, pod numerem: 22 69-15-827. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Wszystkich z Państwa, którzy nie brali udziału w warsztatach z obsługi platformy oraz tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie, jak z niej korzystać, zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium, które odbędzie się 23.09.2015 r. w godzinach 14.00-15.30. Podczas tego spotkania pokażemy, jak korzystać z najważniejszych funkcjonalności platformy oraz jak tworzyć własne materiały. Chętnych do udziału w webinarium prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego. Pozwoli to na wysłanie Państwu zaproszenia wraz z linkiem umożliwiającym udział w webinarium.

Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym będą Państwo nadal aktywnie korzystać ze wszystkich przygotowanych przez nas rozwiązań.


Fot. Artur Nowacki, źródło: www.flickr.com

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej