Eduscience

Eduscience

Witamy serdecznie po wakacjach. Mamy nadzieję, że powrót do szkoły będzie dla Państwa okazją do powrotu do Projektu EDUSCIENCE i dalszego korzystania z naszej platformy i innych elementów projektu. A dla nowych nauczycieli będzie szansą na rozpoczęcie swej przygody z EDUSCIENCE, do czego serdecznie zachęcamy.

Wiele szkół pyta, czy w nowym roku szkolnym można uczestniczyć w projekcie EDUSCIENCE. Informujemy, że projekt już się oficjalnie zakończył, ale wszystkie jego produkty są i będą bezpłatnie dostępne.

Szkoły mogą bez ograniczeń korzystać z platformy (www.platforma.eduscience.pl). Nowe szkoły i nauczyciele mogą się rejestrować. Na portalu również będziemy publikować kolejne ciekawostki ze świata nauki oraz zaproszenia na różnego typu wydarzenia edukacyjne.

Ponadto w nowym roku przygotowaliśmy dla Państwa kolejne terminy wycieczek do obserwatoriów i instytutów PAN. Nowe terminy dostępne są w zakładce wycieczki w Harmonogramie. Od czwartku 3.09.15 r. przyjmujemy zapisy na wizyty we wrześniu i październiku. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie, pod numerem: 22 69-15-827. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Wszystkich z Państwa, którzy nie brali udziału w warsztatach z obsługi platformy oraz tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie, jak z niej korzystać, zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium, które odbędzie się 23.09.2015 r. w godzinach 14.00-15.30. Podczas tego spotkania pokażemy, jak korzystać z najważniejszych funkcjonalności platformy oraz jak tworzyć własne materiały. Chętnych do udziału w webinarium prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego. Pozwoli to na wysłanie Państwu zaproszenia wraz z linkiem umożliwiającym udział w webinarium.

Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym będą Państwo nadal aktywnie korzystać ze wszystkich przygotowanych przez nas rozwiązań.


Fot. Artur Nowacki, źródło: www.flickr.com

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej