Eduscience

Antarktyka w polskich szkołach – po raz kolejny!

U nas zima (choć nie bardzo sroga), a w Antarktyce pełnia lata. Ale czy jest cieplej niż u nas? Czy można na święta udekorować choinkę lub ulepić bałwana, dowiecie się, jeśli weźmiecie udział w pierwszej w 2017 roku transmisji z Polskiej Stacji…

Czytaj więcej…

Dziób zimorodka natchnieniem dla inżynierów

Przyglądanie się naturze i jej rozwiązaniom inżynieryjnym staje się coraz bardziej popularne wśród wielu specjalistów i naukowców. Dzisiaj tekst o tym, jak dziób zimorodka natchnął projektantów szybkich kolei.

Czytaj więcej…

(Ant)Arktyka bez tajemnic i Misja…

Jak zwiększyć rozpoznawalność osiągnięć polskiej nauki? Przybliżając społeczeństwu jedną z jej wizytówek: badania polarne! Rusza projekt EDU-ARCTIC.PL, finansowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „DIALOG”.

Czytaj więcej

Sekretarz – piękny ptak czy dziw…

W świecie zwierząt przystosowanie do warunków życia często manifestuje się niezwykłym wyglądem, z którego możemy odczytywać, jak przebiegała ewolucja cech ułatwiających przetrwanie w środowisku.

Czytaj więcej

Jak się żyje pod biegunem?

Wbrew temu, co wyobrażają sobie niektórzy – całkiem nieźle. Może w Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie nie ma wszystkiego, co jest potrzebne do szczęścia, ale na pewno jest to, co niezbędne do pracy i normalnego funkcjonowania.

Czytaj więcej

Podstawy nanotechnologii

Nanotechnologia obejmuje projektowanie, tworzenie oraz użytkowanie materiałów, które mają co najmniej jeden wymiar mierzony w nanometrach. W jakim celu produkuje się takie materiały?

Czytaj więcej

Czy istnieją elektrownie, które zużywają…

Tak, chociaż wydaje się to nielogiczne.

Czytaj więcej

Znajdź nas!W Polsce i w Internecie