Eduscience

Jedna z prac uczniów

Lekcja o niedźwiedziach polarnych

Dagmara Bożek-Andryszczak

Na jedną z ostatnich transmisji EDUSCIENCE poświęconą niedźwiedziom polarnym uczniowie mieli przygotować menu tego zwierzęcia.

Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w wykonanie zadania domowego - część z nich opisała, a część narysowała podstawowe elementy niedźwiedziowej diety.

Wszystkie prace były świetne i wykonane bardzo starannie - spisaliście się na medal!

Na podstawie otrzymanych prac została przygotowana część lekcji poświęcona temu, co je niedźwiedź polarny. Zebrane wyniki można zobaczyć na załączonych wykresach.

Czekam z niecierpliwością na kolejną lekcję o niedźwiedziach i Wasze pomysły oraz zachęcam do udziału w transmisji 23 stycznia o godz. 8:00;)

Dodaj komentarz

Zegarmistrzowie języka

Postrzeganie czasu jest dla funkcjonowania ludzkiego umysłu kluczowe. Jego zaburzenie powoduje trudności np. w komunikacji językowej. Prowadzone przez nas badania pokazują, jak można naprawić zepsuty „zegar neuronalny” u osób z trudnościami…

Czytaj więcej

Co ma tundra do dwutlenku węgla?

Tundra to przykład biomu, czyli obszaru o określonym świecie roślinnym i zwierzęcym w danej strefie klimatycznej. Występuje głównie na półkuli północnej na obszarze Arktyki i pokrywa ok. 20% powierzchni Ziemi.

Czytaj więcej