Eduscience


Niedługo, bo już w maju,  odbędą się Festiwale Nauki EDUSCIENCE w Białej Podlaskiej (13.05.2015), Łomży (14.05.2015) i Sierpcu (15.05.2015).

Festiwale Nauki to spotkania z nauką pod gołym niebem lub w murach szkolnych adresowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. To także okazja dla mieszkańców miast-gospodarzy festiwali na obejrzenie spektaklu wybuchających arbuzów, kolorowych ogni i fotobłysków w tumanach białego dymu!

Dla uczniów biorących udział w ćwiczeniach, pokazach i licznych konkursach pod okiem naukowców przewidziano nagrody. Dla uczestników wydarzenia przygotowano także niespodziankę w postaci wspaniałej Gwiazdy Festiwalu.

Nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy również nie zostaną pominięci. Specjalnie dla nich w Białej Podlaskiej odbędzie się prelekcja z udziałem Colina Rose’a – światowej sławy eksperta w dziedzinie nowoczesnych metod efektywnego nauczania.

Szkoły deklarujące udział w Festiwalu Nauki zobowiązane są do wypełnienia deklaracji uczestnictwa w Festiwalu oraz przesłanie jej skanu na adres: festiwale@eduscience.pl

Wzór deklaracji można znaleźć tutaj

Pobranie pliku jest możliwe po zalogowaniu na platformę e-learningową. Aby tego dokonać wystarczy przejść krótki proces rejestracji szkoły na stronie: platforma.eduscience.pl Więcej informacji o platformie e-learningowej i o sposobie rejestracji znajduje się pasku informacyjnym na górze strony „Dołącz do EDUSCIENCE”.

Jak dotąd odbyło się z wielkim sukcesem aż 17 Festiwali Nauki EDUSCIENCE. Pierwszych dwanaście imprez  miało formułę dwudniową: piątkowe warsztaty dla klasy biorącej udział w projekcie oraz sobotnia impreza pod gołym niebem dla wszystkich zainteresowanych nauką i nie tylko. Festiwale jednodniowe odbywały się natomiast w tygodniu i miały formułę imprezy otwartej dla uczniów z okolicznych szkół. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z  odbytych już Festiwali, a na nadchodzące Festiwale - ZAPRASZAMY!

Kontakt ws. festiwali:

dr Magdalena Puczko

Organizator Festiwali Nauki EDUSCIENCE
Projekt EDUSCIENCE

Instytut Geofizyki PAN
ul. Księcia Janusza 64
01-452 Warszawa
tel.  22 69-15-687

fax. 22 87-76-722
e-mail: festiwale@eduscience.pl

 

Grafenowa gąbka do oczyszczania wody

Czy na zdjęciu to fotomontaż? Nie. Istnieje bowiem substancja o tak małej gęstości, że wykonany z niej walec o wysokości i średnicy około 2 cm w najmniejszym nawet stopniu nie wgniata puszystej struktury „dmuchawca”.

Czytaj więcej