Eduscience

Eduscience

Czas: 25 kwietnia 2018

Miejsce: Warszawa

Zapraszamy na warsztaty, podczas których podpowiemy, jak z wykorzystaniem smartfonów i tabletów zaangażować uczniów do wykonywania pomiarów i obserwacji różnych zjawisk fizycznych, zabierzemy do tajemniczej Arktyki lub do pokoju zagadek, a także zachęcimy do korzystania z gier w szkołach.

Instytut Geofizyki PAN (Krajowy Punkt Kontaktowy Scientix) oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów zapraszają na warsztaty Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, które odbędą się 25 kwietnia 2018 r., w OEIiZK w Warszawie, ul. Nowogrodzka 73.

Warsztaty są elementem Kampanii STEM Discovery Week 2018, odbywającej się pod hasłem „Say Yes to STEM”.

W programie sesja plenarna z informacjami o Scientix 3 oraz trzy równoległe sesje warsztatowe, w których swoje propozycje edukacyjne przedstawią gospodarze warsztatów (IGF PAN oraz OEIiZK), oraz Ambasadorzy Scientix: Elżbieta Kawecka, OEIiZK, Szymon Pitek z Małopolskiego Centrum Nauki w Krakowie oraz Piotr Siłka. Program warsztatów i opis poszczególnych zajęć dostępny jest na stronie KPK Scientix w zakładce Warsztaty 25.04.2018.

W pierwszej turze warsztatów podpowiemy, jak z wykorzystaniem smartfonów i tabletów zaangażować uczniów do wykonywania pomiarów i obserwacji różnych zjawisk fizycznych, zabierzemy do tajemniczej Arktyki i zdradzimy tajemnicę, jak wziąć udział w wyprawie do stacji polarnej oraz zaprosimy do dyskusji, jakie korzyści można osiągnąć ze współpracy szkoły i centrum nauki.

W drugiej turze pokażemy platformę sprzętową Arduino, przedstawimy przegląd najnowszych gier przydatnych w edukacji i zasad ich zakupu do biblioteki szkolnej oraz zaprezentujemy pakiet edukacyjny projektu ERIS z gotowymi materiałami do pracy z uczniami nad zagadnieniem pola magnetycznego Ziemi.

Podczas ostatniej tury warsztatów, będą się Państwo mogli poczuć, jak w pokoju zagadek lub popracować jak naukowcy na nowoczesnej platformie sejsmologicznej. A że majówka za pasem, podpowiemy również, jak bezpiecznie korzystać  z promieni słonecznych i gdzie sprawdzać indeks UV.

Wszystkie zajęcia i materiały są bezpłatne. Zapisy są przyjmowane przez formularz online. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Wygraj wyprawę życia z EDU-ARCTIC

Marzysz o arktycznej przygodzie? Chcesz zobaczyć, jak pracują naukowcy na dalekiej północy? Niestraszne CI łodzie, helikoptery, piesze wycieczki? Już w lipcu możesz wyjechać w „podróż życia” na Wyspy Owcze lub do Norwegii! Taką szansę daje…

Czytaj więcej

2 Krajowa Konferencja Scientix "Dobre praktyki STEM"

Serdecznie zapraszamy na 2. Krajową Konferencję Scientix „Dobre Praktyki STEM” dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, która odbędzie się w dn. 23-24.11.2018 r. w Warszawie. Zapisy właśnie ruszyły, a organizatorzy jak zwykle…

Czytaj więcej

Webinaria Scientix dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy na webinaria dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. W cztery kolejne środy o godzinie 15.00 zabierzemy Państwa w podróż do świata nauki. Pokażemy ciekawe materiały do pracy z uczniami i zaprezentujemy różne sposoby…

Czytaj więcej

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej