Eduscience

Eduscience

W dniach 9 –10 czerwca 2014 roku uczniowie kl. 5 Szkoły Podstawowej w Klenicy wraz z opiekunami odbyli w ramach projektu EDUSCIENCE wycieczkę do Ojcowa i Krakowa.

Przygodę rozpoczęliśmy już o 400 rano. Wszyscy gotowi wsiedli do autokaru i już po 7 godzinach drogi byliśmy na miejscu, czyli w Krakowie.

Około godziny 1100 rozpoczęliśmy zajęcia w Muzeum Geologicznym. Tematem zajęć były wulkany, skamieniałości oraz przeszłość Ziemi.

O godzinie 1300 zjedliśmy obiad. Po obiedzie, spacerując szlakiem kamiennych zabytków Krakowa, mogliśmy zobaczyć, z jakich skał zbudowane są stare kościoły i kamienice w Krakowie. W czasie gry terenowej uczniowie szukali obiektów architektury wykonanych ze skał, które poznali w muzeum. Potem mieliśmy jeszcze kilka chwil na zwiedzanie zabytków Krakowa z bardzo miłym przewodnikiem, a następnie pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od Jaskini Nietoperzowej. Tam spotkaliśmy jej mieszkańców, podziwialiśmy nacieki skalne, w całkowitej ciemności i ciszy słuchaliśmy głosu jaskini.

Do Obserwatorium Sejsmologicznego Instytutu Geofizyki PAN, korzystając ze wspaniałej jesiennej pogody, przeszliśmy szlakiem. Zajęcia w obserwatorium były bardzo ciekawe.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było Muzeum Przyrodnicze im. prof. Szafera w Ojcowie do którego również poszliśmy szlakiem podziwiając Ojcowski Park Narodowy. Zajęcia w muzeum wzbudziły wielkie zainteresowanie.

Około godziny 1630 zakończyliśmy zwiedzanie i pojechaliśmy na zasłużony obiad. Po obiedzie tj. dokładnie po 7 godzinach byliśmy w Klenicy. Smutni że to już koniec tak wspaniałej wycieczki.

 

Marcin Cieślik administrator projektu

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej