Eduscience

Eduscience

Czy pamiętacie jeszcze nasz konkurs "Mój wymarzony Spitsbergen"? Jego zwycięzcy właśnie sięgają po swoją nagrodę. W środę rozpoczęła się ich wyprawa do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

Kilka tygodni temu, po długiej i wyczerpującej rywalizacji rozstrzygnęliśmy konkurs "Mój wymarzony Spitsbergen". Uczniowie zmierzyli się z wymyślonym przez naszych dydaktyków testem wiedzy, rozwiązywali zadania problemowe, przygotowali prezentację na temat zjawiska przyrodniczego, które ich fascynuje. Na zakończenie musieli stanąć twarzą w twarz z poważną komisją.

W wyniku rozmów konkursowych bezkonkurencyjną okazała się trójka uczniów: Magdalena, Ewelina i Kordian. Wszyscy uczą się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie. 

Tegoroczne wakacje spędzą w położonej za kołem podbiegunowym północnym, Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

Ich wyprawa rozpoczęła się w środę na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Samolotem udadzą się do stolicy Svalbardu, Longyearbyen, skąd na pokładzie jachtu Eltanin dotrą do Stacji, gdzie czeka na nich wiele atrakcji. Obiecali, że jak tylko czas im na to pozwoli, będą dzielić się swoimi przeżyciami na naszym profilu na Facebooku. Zachęcamy do czytania, komentowania i oczywiście... lajkowania ;)

A w oczekiwaniu na nowe zdjęcia z wyprawy zachęcamy do zapoznania się z relacjami z ubiegłorocznej podróży na Spitsbergen:

Laureaci konkursu na Spitsbergenie

Uczniowie zdobywają Spitsbergen

Galeria zdjęć

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej