Eduscience

Eduscience

To już jedenasty Festiwal Nauki zorganizowany w ramach projektu EDUSCIENCE. Tym razem gościliśmy w Starachowicach w uroczym mieście otoczonym rozległymi lasami.

Warsztaty dla dzieci odbyły się w Społecznym Gimnazjum STO. Jak zwykle uczniowie zakosztowali prawdziwej magii! J Animatorzy prowadzący warsztaty dwoili się i troili aby zdążyć
z zaspokojeniem wiedzy maluchów!

W drugim dniu Festiwalu, który zorganizowany został na Placu Pod Skałkami, udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych a także wszyscy mieszkańcy zainteresowani nauką.

Podczas imprezy na scenie odbyły się pokazy naukowe. Uczestnicy Festiwalu przekonali się, że nauka wcale nie jest nudna, bo jak tu nudzić się, gdy na scenie wybuchają arbuzy, płoną kolorowe ognie, pojawiają się fotobłyski i tumany białego dymu?

Festiwal był niepowtarzalną okazją aby pod okiem naukowców uczestniczyć w ćwiczeniach, pokazach i konkursach edukacyjnych. Przekonaliśmy się co kryje się pod ciekawie brzmiącymi nazwami pokazów naukowych - Fizyka czy iluzja, Kolorowa Chemia Ognia, Wybuchające Arbuzy. Połączenie zabawy z nauką pozwoliło lepiej zrozumieć otaczający nas świat!

Na scenie oprócz ekscytujących naukowych eksperymentów odbyły się występy artystyczne. Swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali uczniowie Gimnazjum Społecznego i Społecznej Szkoły Podstawowej oraz Zespół Tańca i Inscenizacji "Plejada" działający przy Starachowickim Centrum Kultury. Pokazy sztuk walki przedstawili zawodnicy Klubu Sportowego DRAGON, Starachowickiego Klubu Karate KYOKUSHIN. Członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej dali pokaz ratownictwa medycznego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej