Eduscience

Eduscience

Trudno nam w to uwierzyć, ale to naprawdę ostatni Festiwal! Prudnik powitał nas wspaniale, nawet słońce znalazło do nas drogę! Uczniowie i nauczyciele dopisali! A wychowankowie Zespołu Szkół Rolniczych rozpieszczali nas kanapkami, barszczem i ciastami!

Na boisku Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku odbyły się fascynujące pokazy naukowe. Gości powitali: Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski, Wicestarosta Józef Skiba, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Prudniku i Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Promocji Powiatu Marzena Kędra oraz Justyna Buczyńska z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. 


O tym, że nauka może być pasjonującym odkrywaniem świata przekonało się ponad 1000 uczniów z prudnickich szkół, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance oraz Zespołu Szkół w Głogówku.

Program Festiwalu był niezwykle interesujący. Można było przekonać się, że nauka wcale nie jest nudna! Na scenie wybuchała kapusta, płonęły kolorowe ognie, pojawiały się fotobłyski i tumany białego dymu.

Jedną z niespodzianek było spotkanie z Gwiazdą Festiwalu – Karolem Wójcickim, który jest prezenterem w planetarium Centrum Nauki Kopernik oraz prowadzącym program „Science Show” na kanale TVN Turbo. Przez cały dzień można było wziąć udział w eksperymentach naukowych w specjalnie do tego celu przygotowanych namiotach, a na poszczególnych stanowiskach obejrzeć zjawiska chemiczne i fizyczne, m.in. zobaczyć własną nić DNA, potęgę elektryczności czy zailuzjowany świat optyki.

Największym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z suchym lodem, ciekłym azotem, wybuchającą kapustą oraz bańkowe SHOW. Na uczestników imprezy czekały także liczne konkursy  z atrakcyjnymi nagrodami. 

Z wielkim żalem żegnaliśmy się z Prudnikiem!

Dołącz do projektu polarnego dla szkół

Drodzy Nauczyciele, mamy dla Was i dla Waszych szkół kolejną projektową propozycję Projekt EDU-ARCTIC2 oferuje ciekawe pakiety, z którymi uczniowie mogą pracować samodzielnie lub pod Waszym okiem, a także webinaria polarne i filmy 360 stopni…

Czytaj więcej