Eduscience

Eduscience

W dniach 13-14 września 2013 r. w Krotoszynie odbył się pierwszy w tym roku szkolnym Festiwal Nauki EDUSCIENCE.

Festiwal Nauki w Krotoszynie przygotowany na terenie Zespołu Szkół nr 2 przyciągnął prawie dwa tysiące zainteresowanych osób! Ideą Festiwalu jest zaprzyjaźnienie młodych ludzi z nauką w jej wymiarze praktycznym.

Tradycyjnie, pierwszy dzień wydarzenia zorganizowany został dla uczniów, którzy podczas ciekawych warsztatów w specjalnie przygotowanych salach mieli szansę wykonywać eksperymenty naukowe. Uczestnicy zajęć w sposób interesujący, przyjemny i zabawny poznawali tajemnice otaczającego nas świata.

Animatorzy prowadzący warsztaty relacjonują bardzo dużą ciekawość młodzieży i podkreślają, jak ważne jest przekazywanie wiedzy w sposób atrakcyjny, z dużym zaangażowaniem.  Wyniki testów, które wypełniali uczniowie pod koniec zajęć potwierdzają, że spotkania te mają sens! Grupa, która najlepiej wykonała test, następnego dnia została uroczyście przedstawiona i nagrodzona podczas plenerowej części Festiwalu.

Kolejny dzień, otwarty dla wszystkich zainteresowanych miał miejsce na boisku Zespołu Szkół
nr 2 w Krotoszynie. I tu znów udowodniliśmy, że nauka nie jest nudna! Wywołaliśmy trzęsienie ziemi, usmażyliśmy jajecznicę na antenie satelitarnej, rozwiązaliśmy zagadkę Genetycznego Smoka i zbudowaliśmy EkoBaterię! Mało? W namiotach tematycznych działy się rzeczy zadziwiające, w każdym przeprowadzaliśmy eksperymenty z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. Pokazy naukowe okazały się niepowtarzalną okazją do zdobywania wiedzy poprzez zabawę! Na scenie głównej odbywały się pokazy taneczne i teatralne przygotowane przez najmłodszych uczniów szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z Festiwalu!


Napisali o nas m.in.:
krotoszyn.naszemiasto.pl
wielkopolskie.naszemiasto.pl
krotoszyn.pl
powiat-krotoszyn.pl 
zs2.krotoszyn.pl

Zielone wtorki z Scientix - seria webinariów

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach cyklu „Zielone Wtorki z Scientix”. Co dwa-trzy tygodnie (we wtorki o godzinie 17.00) zaprosimy Państwa na spotkania online wokół tematów środowiskowych. Poprowadzą je pracownicy Instytutu Geofizyki…

Czytaj więcej

Dołącz do projektu polarnego dla szkół

Drodzy Nauczyciele, mamy dla Was i dla Waszych szkół kolejną projektową propozycję Projekt EDU-ARCTIC2 oferuje ciekawe pakiety, z którymi uczniowie mogą pracować samodzielnie lub pod Waszym okiem, a także webinaria polarne i filmy 360 stopni…

Czytaj więcej