Eduscience

Eduscience

Na Rynku Miejskim w Chojnowie odbył się trzeci po przerwie wakacyjnej Festiwal Nauki EDUSCIENCE. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy w dużym gronie przybyli na rynek, aby brać udział w pokazach naukowych prezentowanych w 11 namiotach tematycznych i na scenie oraz konkursach z nagrodami.

Na scenie kilkukrotnie pojawia się Gwiazda Festiwalu – Karol Wójcicki, fascynat nauki, prezenter w Centrum Nauki Kopernik oraz prowadzący swój własny program w TVN Turbo pt. „Science Show”.

Uczniowie nie ograniczali się do biernego przyglądania się pokazom. Pod sceną gromadziła się duża liczba chętnych, zgłaszających się do udziału w kolejnych pokazach. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z cyklu „Kolorowa chemia ognia” oraz „Wybuchające Arbuzy”. Nie brakowało również odważnych, którzy brali udział w konkursach. Uczniowie spisywali się znakomicie, wykazywali się sporą wiedzą astronomiczną i chemiczną.

Licznie odwiedzane były również wszystkie namioty tematyczne, w których prezentowano naukowe ciekawostki. W doświadczeniach uczniowie mogli wziąć aktywny udział, co spotkało się ze sporym entuzjazmem.

W Festiwalu wzięli udział przedstawiciele Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Pani Małgorzata Potaczała wraz z uczniami wykonała ciekawe eksperymenty chemiczne, dzięki którym można było uzyskać odpowiedzi między innymi na następujące pytania: Jak wykryć skrobię i glukozę? Jakie są skutki uboczne rozmnażania drożdży? Jaka jest tajemnica niebiesko- złotej reakcji? Czy kameleon pojawia się tylko w biologii? Jak umieścić jajo w butelce?

Zapraszamy do zapoznania się z relację uczniów z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, która znajduje się TUTAJ.

Uczestników nie opuszczał dobry nastrój, entuzjazm i zapał do zgłębiania tajników nauki.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć!

 

Dołącz do projektu polarnego dla szkół

Drodzy Nauczyciele, mamy dla Was i dla Waszych szkół kolejną projektową propozycję Projekt EDU-ARCTIC2 oferuje ciekawe pakiety, z którymi uczniowie mogą pracować samodzielnie lub pod Waszym okiem, a także webinaria polarne i filmy 360 stopni…

Czytaj więcej