Eduscience

Eduscience

Na Rynku Miejskim w Chojnowie odbył się trzeci po przerwie wakacyjnej Festiwal Nauki EDUSCIENCE. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy w dużym gronie przybyli na rynek, aby brać udział w pokazach naukowych prezentowanych w 11 namiotach tematycznych i na scenie oraz konkursach z nagrodami.

Na scenie kilkukrotnie pojawia się Gwiazda Festiwalu – Karol Wójcicki, fascynat nauki, prezenter w Centrum Nauki Kopernik oraz prowadzący swój własny program w TVN Turbo pt. „Science Show”.

Uczniowie nie ograniczali się do biernego przyglądania się pokazom. Pod sceną gromadziła się duża liczba chętnych, zgłaszających się do udziału w kolejnych pokazach. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z cyklu „Kolorowa chemia ognia” oraz „Wybuchające Arbuzy”. Nie brakowało również odważnych, którzy brali udział w konkursach. Uczniowie spisywali się znakomicie, wykazywali się sporą wiedzą astronomiczną i chemiczną.

Licznie odwiedzane były również wszystkie namioty tematyczne, w których prezentowano naukowe ciekawostki. W doświadczeniach uczniowie mogli wziąć aktywny udział, co spotkało się ze sporym entuzjazmem.

W Festiwalu wzięli udział przedstawiciele Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Pani Małgorzata Potaczała wraz z uczniami wykonała ciekawe eksperymenty chemiczne, dzięki którym można było uzyskać odpowiedzi między innymi na następujące pytania: Jak wykryć skrobię i glukozę? Jakie są skutki uboczne rozmnażania drożdży? Jaka jest tajemnica niebiesko- złotej reakcji? Czy kameleon pojawia się tylko w biologii? Jak umieścić jajo w butelce?

Zapraszamy do zapoznania się z relację uczniów z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, która znajduje się TUTAJ.

Uczestników nie opuszczał dobry nastrój, entuzjazm i zapał do zgłębiania tajników nauki.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć!

 

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej