Eduscience

Eduscience

W dniach 19-20 maja 2014 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej z Jodłówki-Wałek brali udział w wycieczce edukacyjnej do Raciborza. Po powrocie podzielili się z nami swoimi wrażeniami z wyprawy.

19 maja, wczesnym rankiem, wyjechaliśmy do Raciborza wspólnie z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej nr 14 z Tarnowa. Podróż minęła spokojnie i ok. godz. 11.00 dotarliśmy na miejsce - tak rozpoczęła się długo oczekiwana przez uczniów wycieczka edukacyjna. Pierwszym punktem w programie zajęć było zwiedzanie Zamku Piastowskiego w Raciborzu, a następnie udaliśmy  się do Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie dzieciom szczególnie utkwił w pamięci pobyt w „Zaczarowanym Ogrodzie” i mini – ZOO. Po obiedzie odwiedziliśmy Obserwatorium Sejsmologiczne Instytutu Geofizyki PAN.

Nazajutrz  zajęcia rozpoczęły się od sprawdzianu rysunkowego,  podczas którego uczniowie mieli za zadanie zaprezentować wydarzenia, jakie szczególnie utkwiły im w pamięci z pierwszego dnia pobytu.  Potem zwiedzaliśmy rezerwat przyrodniczy Łężczok, który posiada bogatą florę i faunę, szczególnie liczne gatunki ptactwa wodnego.

Ostatni etap wycieczki to bardzo ekscytujące dla uczniów zajęcia w zespole Szkół Mechanicznych, gdzie dzieci brały udział w pokazach i eksperymentach, o czym świadczą ich wypowiedzi: „było fantastycznie…, chętnie byśmy zostali…, będę wspominał to miejsce w snach…”.

Pełni wrażeń, późnym wieczorem, wróciliśmy do domu.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za ciekawą wycieczkę edukacyjną.  

Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Jodłówce-Wałkach wraz z opiekunami: Urszulą Babiarską i Elżbietą Biel.

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej