Eduscience

Jedna z prac uczniów

Lekcja o niedźwiedziach polarnych

Dagmara Bożek-Andryszczak

Na jedną z ostatnich transmisji EDUSCIENCE poświęconą niedźwiedziom polarnym uczniowie mieli przygotować menu tego zwierzęcia.

Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w wykonanie zadania domowego - część z nich opisała, a część narysowała podstawowe elementy niedźwiedziowej diety.

Wszystkie prace były świetne i wykonane bardzo starannie - spisaliście się na medal!

Na podstawie otrzymanych prac została przygotowana część lekcji poświęcona temu, co je niedźwiedź polarny. Zebrane wyniki można zobaczyć na załączonych wykresach.

Czekam z niecierpliwością na kolejną lekcję o niedźwiedziach i Wasze pomysły oraz zachęcam do udziału w transmisji 23 stycznia o godz. 8:00;)

Dodaj komentarz

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej