Eduscience

Eduscience

KROSNO Fot. J. Buczyńska

O tym, że nauka nie musi być wcale nudna przekonali się mieszkańcy Krosna i Chełma, którzy pod koniec ubiegłego tygodnia gościli ekipę EDUSCIENCE.

Festiwale Nauki EDUSCIENCE to cykl imprez plenerowych, podczas których wszyscy mieszkańcy i goście mogą spojrzeć na naukę z nieco innej perspektywy. Dzięki pokazom na scenie oraz możliwości wykonywania własnych eksperymentów na kilkunastu stanowiskach w namiotach pokazujemy młodym ludziom, że nauka może być pasjonującym odkrywaniem świata. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy Krosno i Chełm.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej