Eduscience

Eduscience

Chcesz nauczyć się programowania w Scratchu, zbudować elektroskop, poeksperymentować z wodą lub wybrać się w wirtualną podróż do Arktyki? Zapraszamy Cię na bezpłatne warsztaty Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych 15 listopada 2017 r. w Warszawie.

Instytut Geofizyki PAN (Krajowy Punkt Kontaktowy Scientix) oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów (Friend of Scientix) zapraszają na warsztaty Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, które odbędą się 15 listopada 2017 r., w OEIiZK w Warszawie, ul. Nowogrodzka 73.

W programie sesja plenerowa z informacjami o Scientix 3 oraz dwie równoległe sesje warsztatowe, w których swoje propozycje edukacyjne przedstawią gospodarze warsztatów (IGF PAN oraz OEIiZK), Ambasadorzy Scientix (Elżbieta Kawecka, OEIiZK, Ryszard Markowicz z Centrum Nauk Ścisłych przy Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie oraz Szymon Pitek z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach) oraz goście: Akademia Pedagogiki Specjalnej  i Fundacja GAP Polska oraz Politechnika Warszawska, Wydział Fizyki. Program warsztatów oraz opis poszczególnych zajęć dostępny jest w zakładce Warsztaty 2017.

Podczas warsztatów nauczymy programowania wizualnego i tekstowego w Scratchu, zabierzemy do tajemniczej Arktyki i zdradzimy tajemnicę, jak wziąć udział w wyprawie do stacji polarnej, pokażemy, jak wykorzystać filmy science-fiction do nauki przedmiotów ścisłych oraz nauczymy, jak robić elektroskop. Ponadto, zaprosimy do eksperymentowania z prostymi materiałami domowymi oraz z wodą. Zachęcimy do wykonania modeli wielościanów oraz zaprezentujemy narzędzia dydaktyczne opracowane na Wydziale Fizyki PW.

Wszystkie zajęcia i materiały są bezpłatne. Zapisy są przyjmowane przez formularz online. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej