Eduscience

Eduscience

Jeżeli chcesz zostać częścią europejskiej grupy aktywnych nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, zachęcamy do dołączenia do grona Ambasadorów Scientix. Zapisy na kurs online tylko do 20 września.

Scientix to społeczność na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie, wyjątkowa przestrzeń współpracy online dla nauczycieli, naukowców, decydentów i innych specjalistów zajmujących się edukacją przedmiotów ścisłych. Scientix ułatwia wymianę zasobów i dzielenie się dobrymi praktykami edukacyjnymi oraz sprzyjaja rozwojowi innowacyjnych i aktywizujących metod nauczania wspierających wzrost zainteresowania uczniów studiami na kierunkach ścisłych i pokrewnych.
Z Scientix współpracują aktywni nauczyciele z 38 krajów na świecie. Jeśli chcesz stać się częścią tej grupy, zapisz się na szkolenie online.
Scientix ogłasza nabór nauczycieli zainteresowanych udziałem w trzeciej edycji Szkolenia dla Ambasadorów Scientix, która odbędzie się w dniach od 2 października do 4 grudnia 2017 roku na platformie Scientix Moodle. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września 2017 r.

Kurs jest obowiązkowym krokiem w wyborze nowych ambasadorów Scientix – nauczycieli STEM wspierających rozpowszechnianie Scientix oraz wymianę praktyk i wiedzy między wszystkimi stronami zainteresowanymi edukacją w obszarze STEM. Po ukończeniu kursu nauczyciele, którzy uzyskają co najmniej 65% punktów zostaną zaproszeni do wypełnienia formularza i przesłania listu motywacyjnego dotyczącego zostania ambasadorem Scientix. European Schoolnet wyznaczy ambasadorów, biorąc pod uwagę wynik kursu i list motywacyjny. W pierwszych dwóch edycjach kursu 358 nauczycieli z 38 krajów zgłosiło się do pełnienia tej funkcji.

Dołącz do tej elitarnej grupy i zapisz się na kurs już dziś! Jeżeli chcesz wiedzieć, na czym polegają zadania Ambasadora, możesz również skontaktować się z Ambasadorami w Polsce. Kontakty do nich znajdziesz na stronie scientix.pl w zakładce Kontakt.

Więcej informacji o celach, treści i organizacji zajęć można znaleźć na Portalu Scientix.

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej