Eduscience

Eduscience

Jeżeli chcesz zostać częścią europejskiej grupy aktywnych nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, zachęcamy do dołączenia do grona Ambasadorów Scientix. Zapisy na kurs online tylko do 20 września.

Scientix to społeczność na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie, wyjątkowa przestrzeń współpracy online dla nauczycieli, naukowców, decydentów i innych specjalistów zajmujących się edukacją przedmiotów ścisłych. Scientix ułatwia wymianę zasobów i dzielenie się dobrymi praktykami edukacyjnymi oraz sprzyjaja rozwojowi innowacyjnych i aktywizujących metod nauczania wspierających wzrost zainteresowania uczniów studiami na kierunkach ścisłych i pokrewnych.
Z Scientix współpracują aktywni nauczyciele z 38 krajów na świecie. Jeśli chcesz stać się częścią tej grupy, zapisz się na szkolenie online.
Scientix ogłasza nabór nauczycieli zainteresowanych udziałem w trzeciej edycji Szkolenia dla Ambasadorów Scientix, która odbędzie się w dniach od 2 października do 4 grudnia 2017 roku na platformie Scientix Moodle. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września 2017 r.

Kurs jest obowiązkowym krokiem w wyborze nowych ambasadorów Scientix – nauczycieli STEM wspierających rozpowszechnianie Scientix oraz wymianę praktyk i wiedzy między wszystkimi stronami zainteresowanymi edukacją w obszarze STEM. Po ukończeniu kursu nauczyciele, którzy uzyskają co najmniej 65% punktów zostaną zaproszeni do wypełnienia formularza i przesłania listu motywacyjnego dotyczącego zostania ambasadorem Scientix. European Schoolnet wyznaczy ambasadorów, biorąc pod uwagę wynik kursu i list motywacyjny. W pierwszych dwóch edycjach kursu 358 nauczycieli z 38 krajów zgłosiło się do pełnienia tej funkcji.

Dołącz do tej elitarnej grupy i zapisz się na kurs już dziś! Jeżeli chcesz wiedzieć, na czym polegają zadania Ambasadora, możesz również skontaktować się z Ambasadorami w Polsce. Kontakty do nich znajdziesz na stronie scientix.pl w zakładce Kontakt.

Więcej informacji o celach, treści i organizacji zajęć można znaleźć na Portalu Scientix.

Zdrowe opalanie, czyli jakie?

Jak długo mogę się dziś opalać? To pytanie zadajemy sobie szczególnie w bardzo słoneczne dni. Czy możliwe jest wyznaczenie czasu opalania, w którym naszemu organizmowi dostarczymy dawkę promieniowania potrzebną do wytworzenia witaminy D3, a jednocześnie…

Czytaj więcej

Wakacyjna lektura dla nauczycieli

Zachęcamy do wpisania na swoją wakacyjną listę lektur dwóch nowych raportów dotyczących edukacji przyrodniczej. To idealne lektury letnie dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauczaniem STEM oraz wykorzystaniem gier w nauczaniu!

Czytaj więcej