Eduscience

Eduscience

W jaki sposób wprowadzać nowe technologie do procesu nauczania, aby przyniosły jak najwięcej korzyści zarówno nauczycielom jak i uczniom? Jak można „nauczyć uczenia się”? Czym tak naprawdę jest „Cyfrowa Szkoła” i co jest najważniejsze w jej wdrożeniu? Dlaczego obecny system nauczania powinien się zmienić? – na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w czasie transmisji z konferencji na Platformie EDUSCIENCE.

Światowi i polscy eksperci w dziedzinie edukacji, naukowcy, samorządowcy, dyrektorzy szkół i nauczyciele praktycy, pokażą w czasie konferencji, jak zmieniają rzeczywistość polskiej edukacji. Twórcy projektu przedstawią wyniki dwóch lat testowania w 250 polskich szkołach oraz możliwości  internetowej platformy edukacyjnej EDUSCIENCE. Naukowcy zaprezentują sposoby wykorzystywania w praktyce: transmisji on-line z obserwatoriów Polskiej Akademii Nauk, statków badawczych, laboratoriów, a także z Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie. Dopełnieniem konferencji będzie przedstawienie przez Partnera ponadnarodowa Colina Rose’a współpracującego z polskimi dydaktykami synergii łączenia stosowania nowoczesnych technologii cyfrowych  ze skutecznymi strategiami uczenia się.

Zapraszamy do udziału w dwóch ostatnich konferencjach wojewódzkich: we Wrocławiu w dniu 13.11.2014 r. i w Opolu w dniu 14.11.2014 r. Szczegółowe programy konferencji oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: http://konferencja.eduscience.pl

A tych z Państwa, którzy nie mają  możliwości uczestniczenia w konferencjach serdecznie zachęcamy do udziału w transmisji z konferencji we Wrocławiu w dniu 13 listopada br. w godzinach 11.00-12.50 oraz 13.30-14.00. W tym czasie będą Państwo mogli posłuchać wykładu eksperta brytyjskiego – Colina Rose’a, głównego metodyka – Katarzyny Lotkowskiej oraz Jerzego Speila – dydaktyka z obserwatorium w Książu.

Colin Rose – międzynarodowy ekspert i  doradca rządu brytyjskiego w dziedzinie edukacji i metod efektywnego uczenia się w trakcie swojego wystąpienia przedstawi kluczowe etapy wdrożenia cyfryzacji do szkół oraz poda przykłady najbardziej efektywnych technik uczenia się w oparciu o rozwiązania dla edukacji w projekcie EDUSCIENCE. Dlaczego obecny system nauczania powinien się zmienić? W jaki sposób wprowadzać nowe technologie do procesu nauczania, aby przyniosły jak najwięcej korzyści zarówno nauczycielom jak i uczniom? Jak można „nauczyć uczenia się”? Czym tak naprawdę jest „Cyfrowa Szkoła” i co jest najważniejsze w jej wdrożeniu? Na te i inne pytania Colin Rose odpowie podczas swojego wykładu pt. „Cyfrowa Szkoła a strategie uczenia się” (w godzinach: 11.30-12.20).

Następnie Katarzyna Lotkowska – główny metodyk projektu opowie o drodze do edukacyjnego sukcesu (w godzinach: 12.20-12.50). Współpraca domu i szkoły to podstawa do osiągania sukcesów przez młodych ludzi, tym bardziej, jeśli wykorzystywane są przy tym najnowsze technologie tak atrakcyjne dla obecnego pokolenia. Dlatego m.in. zastosowanie w edukacji platformy EDUSCIENCE – e-poradników wspiera proces współdziałania nauczycieli i rodziców w diagnozowaniu potencjału ich dzieci – uczniów, weryfikowania sposobów nauczania i poszukiwania jak najbardziej skutecznej i efektywnej drogi rozwoju. To tematyka, o której opowie główny metodyk projektu bezpośrednio współpracujący w tym zakresie z partnerem ponadnarodowym.

O tym, że nauki matematyczno-przyrodnicze pokazywane w atrakcyjny sposób stają się pasją młodych ludzi opowie Jerzy Speil, pracownik Dolnośląskiego Obserwatorium Geofizycznego. Opowie o badaniach, które na co dzień prowadzi oraz o tym, co go fascynuje w nauce. Wraz z Agatą Goździk – kierownikiem projektu zaprosi do odwiedzenia obserwatoriów i instytutów w ramach wycieczek dydaktycznych. Podzieli się również swoimi wrażeniami z prowadzenia zajęć dla uczniów albo zaskoczy pytaniami, które od nich usłyszał (w godzinach 13.30-14.00).

Transmisja będzie dostępna na platformie EDUSCIENCE w zakładce transmisje
http://platforma.eduscience.pl/video_streamings/1801

Aby zalogować się na platformę wystarczy przejść krótki proces rejestracji szkoły na stronie: platforma.eduscience.pl. Po wpisaniu numeru REGON szkoły, na adres e-mail podany w SIO zostanie wysłany link aktywacyjny, za pomocą którego będzie możliwy dostęp do wszystkich funkcjonalności platformy.

Serdecznie zachęcamy do udziału w transmisji z konferencji.

Zespół EDUSCIENCE

www.eduscience.pl

biuro@eduscience.pl

Zielone wtorki z Scientix - seria webinariów

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach cyklu „Zielone Wtorki z Scientix”. Co dwa-trzy tygodnie (we wtorki o godzinie 17.00) zaprosimy Państwa na spotkania online wokół tematów środowiskowych. Poprowadzą je pracownicy Instytutu Geofizyki…

Czytaj więcej

Dołącz do projektu polarnego dla szkół

Drodzy Nauczyciele, mamy dla Was i dla Waszych szkół kolejną projektową propozycję Projekt EDU-ARCTIC2 oferuje ciekawe pakiety, z którymi uczniowie mogą pracować samodzielnie lub pod Waszym okiem, a także webinaria polarne i filmy 360 stopni…

Czytaj więcej